Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS očekuje da će nakon dolaska ruske Federalne službe za veterinarsku i fitosanitarnu kontrolu biti deblokiran izvoz jabuka iz BiH u Rusiju.Portparol ministarstva Aleksandar Macanović naveo je da su nadležne institucije RS preduzele konkretne korake da bi otpočeli pregovori sa Rusima radi ukidanja zabrane. Iz evidencije izvoznika izbrisani su firma “Frukt kompani” iz Bijeljine i svi njeni kooperanti.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS očekuje da će nakon dolaska ruske Federalne službe za veterinarsku i fitosanitarnu kontrolu biti deblokiran izvoz jabuka iz BiH u Rusiju.
Portparol ministarstva Aleksandar Macanović naveo je da su nadležne institucije RS preduzele konkretne korake da bi otpočeli pregovori sa Rusima radi ukidanja zabrane.
- Iz evidencije izvoznika izbrisani su firma “Frukt kompani” iz Bijeljine i svi njeni kooperanti. Izvršene su kontrole kod navedenog izvoznika i potencijalnog uvoznika “Zeta” iz Bijeljine, a izvještaj je dostavljen Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Ministarstvu unutrašnjih poslova i Tužilaštvu RS radi preduzimanja daljih koraka - naglasio je Macanović.